۷۷۲ میلیون کاربر آنلاین موبایل در چین

859082_870.jpg
استاندارد
۷۷۲ میلیون کاربر آنلاین موبایل در چین

خبرگزاری فارس: براساس یک گزارش منتشر شده از سوی انجمن اینترنتی چین، این کشور تا پایان سال ۲۰۱۷، بیش از ۷۷۲ میلیون کاربر آنلاین اینترنت را به خود اختصاص داده است.

داده‌های موجود حکایت از آن دارد که میزان کاربران اینترنت در چین به میزان سال گذشته با ۴۰ میلیون و هفتصد و چهل هزار نفر رشد مواجه بوده است.

این گزارش تأکید کرد: کاربران به طور متوسط ​​۲۷ ساعت در هفته را به گشت و گذار در اینترنت می‌پردازند.

براساس داده‌های موجود، بیش از نیمی از جمعیت چین از تلفن همراه هوشمند استفاده می‌کنند و حدود ۶۰ درصد آن‌ها به طور مداوم آنلاین هستند؛ ضمن اینکه چین رتبه اول استفاده از اینترنت در جهان را به خود اختصاص داده است.

همچنین، طبق گفته تامی آهونن، مشاور فناوری، مردم چین هر ۶.۵ دقیقه یک‌بار به تلفن‌هایشان نگاه می‌کنند؛ این به این معنی است که آن‌ها تلفن‌های خود را ۱۵۰ بار در طول روز چک می‌کنند.

شرکت مخابرات اعلام کرده است: سال ۲۰۱۷ بیش حدود ۸ تریلیون یوان برای خرید اینترنت هزینه شده که این مبلغ به نسبت سال ۲۰۱۶ با ۳۲ درصد رشد مواجه بوده است.

در سال گذشته، ۲۵۳ میلیون چینی از خدمات اینترنت اینترنتی استفاده کرده‌اند که نسبت به سال قبل ۲۹.۷ درصد افزایش یافته است.

براساس یک گزارش از مرکز اطلاعات شبکه اینترنت چین، نرخ رشد مصرف اینترنت بر روی تلفن همراه در این کشور تا ابتدای سال ۲۰۱۷، بیش از ۸۸ درصد بوده است؛ این اولین بار است که این میزان از نرخ کاربران متصل به اینترنت از طریق رایانه بیشتر است.

بر اساس اطلاعات موجود، بالاترین میانگین جهانی استفاده از موبایل در سطح جهان مربوط به کشور چین می‌شود.

به گفته کارشناسان، نرخ استفاده از تلفن همراه در کشور چین طی یک سال گذشته ۳۱ درصد افزایش یافته است.

زو یانگاشو، محقق بخش روانشناسی اجتماعی و مهندسی در مؤسسه روانشناسی تحت آکادمی علوم چینی می‌گوید: «ترس از دست رفتن، موجب افزایش میزان چک کردن تلفن شده است؛ بر اساس گفته وی، آن‌ها امیدوارند که امور شخصی خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان برسانند و به مرور زمان این عادت می‌شود».

با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات، تعداد کل مشترکین اینترنت «۴G» تلفن همراه به بیش از یک میلیارد و صد میلیون نفر می‌رسد.

همچنین، نظرسنجی از ۱۰۰۰ کودک تا ۵ سال نشان داد که ۸۰ درصد از کودکان از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند و بیش از نیمی از والدین آن‌ها معتقدند که تلفن‌های همراه، به کودکان آسایش و راحتی می‌دهد.


۷۷۲ میلیون کاربر آنلاین موبایل در چین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.